Vítejte na eshopu OkoloZahrady.cz

Přejeme příjemný nákup.

Zavřít
Sleva! Robotická sekačka solo by AL-KO Robolinho® 1100 Zobrazit větší

Robotická sekačka solo by AL-KO Robolinho® 1100

127404

Nový produkt

Robotická sekačka solo by AL-KO Robolinho® 1100.

Technické parametry:

 • Typ akumulátoru: 2,25Ah/18V.
 • Pro travní plochy do (v m2): 700.
 • Hladina akustického hluku: 65dB(A).
 • Pracovní šířka: 28cm.
 • Výška střihu: 30-60mm.
 • Maximální stoupavost: 35%.
 • Doba chodu/nabíjení akumulátoru: max. 55/45min.
 • Volitelné výstupní body: 3.
 • Možnost druhé základny: ne.

Více informací

3 ks

skladem

14 695 Kč s DPH

-51%

29 990 Kč s DPH

Více informací

Robotická sekačka solo by AL-KO Robolinho® 1100

 

Automatická sekačka Robolinho® 1100 se postará spolehlivě a plně automaticky o Váš trávník. Díky pokročilé technice a dlouhé životnosti se stane robotická sekačka ideálním partnerem pro Vaši zahradu.

Robotická sekačka Robolinho® 1000 je ideální pro sekání ploch do maximální velikosti  700m²

 

Robolinho® 1100 bylo vyvinuto našimi inženýry v Německu, vyrobeno v našem závodě v Rakousku – tím je pro naše zákazníky zajištěna maximální možná kvalita výrobků firmy AL-KO. Kvalitní komponenty a pokročilá technika dělají z automatické sekačky Robolinho® spolehlivého pomocníka v každodenní péči o zahradu střední velikosti. Díky snadné instalaci jsou jak robotická sekačka, tak i základna velmi rychle připraveny k použití. Pokročilá technologie a intuitivní ovládání přes přehledný displej Vám ulehčí péči o trávník, kdekoli a kdykoli

 

Bezhlučný a bezemisní provoz je u této robotické sekačky zajištěn pokročilou Li-Ion technologií a díky tomu může být robotická sekačka v provozu i v hustě obydlené zástavbě, v kteroukoliv denní dobu. Pokročilá technologie pohybu sekačky a šířka záběru 28 cm se postarají o efektivní péči o trávník až do velikosti 700 m². Ani překážky jako například stromy, nebo stoupání až 35% nejsou pro Robolinho® 1100 problém. Výška sečení je nastavitelná v rozsahu 30 - 60 mm, můžete si tedy upravit vzhled trávníku podle vašich představ. Systém DCS (Double-Cut-System), vyvinutý firmou AL-KO, zajišťuje perfektní střih trávníku a jemné rozdrcení posečené trávy přímo v žacím ústrojí sekačky. Ta se potom vrací do trávníku jako biologické hnojivo. Proto u automatické sekačky Robolinho® 1100 odpadají starosti o to, kam s posečenou trávou. Maximální bezpečnost pro osoby v blízkosti i pro domácí zvířata je zajištěna bezpečnostním systémem robotické sekačky.

Upozornění: při nákupu robotické sekačky AL-KO nejsou ani obvodový drát, ani upevňovací kolíky součástí balení. Lze dokoupit cca 1000,- kč

VÝHODY:

 • V případě, že výkon baterie slábne, dojede Robolinho© samostatně ke své základnové stanici a nabije se. Rychlejší nabíjení bez paměťového efektu a dlouhá životnost silné akumulátorové baterie díky lithiumiontové technologii.
 • Díky pravidelnému sekání je trávník vždy v optimální formě. O přirozené hnojení se stará technologie dvojitého nože. Díky ní se nasekaná tráva přímo v sekačce najemno rozemele a vyfouká zpět na trávník. Nemusíte ani odstraňovat posekanou trávu.
 • Sekání můžete kdykoli ukončit tlačítkem Home. Když tlačítko stisknete, robotická sekačka se automaticky vrátí na svou základnovou stanici.
 • Vodič ohraničující prostor, který chcete sekat, položíte jen jednou. Tím spolehlivě zajistíte hranice pracovního prostoru.
 • Díky přehlednému ovládacímu panelu je programování sekačky Robolinho hračkou. Jednoduše zadejte požadované časy, kdy má robotická sekačka jezdit, a hotovo.
 • Silný sériový pohon – pogumovaná kolečka zabezpečují silnou trakci a dobrou přilnavost k půdě – stoupavost do 35 %.
 • Přestavení výšky sekání je možné jedním pohybem ruky – bez komplikací a rychle.
 • Nejdůležitějším prvkem sekačky Robolinho© a spínací centrálou pro plně automatický denní provoz je základní deska. Rozpozná tak například překážky, samostatně se jim vyhne a vrátí se vždy včas na základnovou stanici za účelem dobití.
 • Dvojitý systém mulčovacích nožů snižuje znečištění krytu, zajišťuje dokonalý vzhled posekaného trávníku a ušetří likvidaci posekané trávy.
 • Přehledný a snadno ovladatelný displej vám usnadní nastavování a bude vás informovat o důležitých provozních stavech.

 

 

JAK FUNGUJE ROBOLINHO?

Plně automaticky po instalaci vyžadující pouhé 3 kroky: Kolem trávníku, který chcete posekat, se do země uloží tenký vodič (kabel). Tento vodič má ohraničující (vymezující) funkci a pošle na kraji trávníku Robolinho zpět. Robolinho pak jede podle principu náhodného výběru trasy k jinému ohraničení. Tím se efektivně posečou všechny části trávníku. Na kraji vymezené plochy se umístí základní stanice, kterou Robolinho sám vyhledá, když je už baterie slabá. Robolinho se ještě naprogramuje na týdenní program a citlivé přízpůsobení a může to rozjet.

KDYŽ NECHÁM ROBOLINHO PRACOVAT BEZ MÉ PŘÍTOMNOSTI, MŮŽE HO NĚKDO UKRÁST?

Robolinho je zabezpečený pomocí PINu a PUKu jako mobilní telefon. Před uvedením Robolinha do provozu musíte tyto kódy zadat. Ten, kdo tyto kódy nemá k dispozici, nemůže Robolinho používat.

 

CO SE STANE S POSEČENOU TRÁVOU?

Integrovaný systém mulčování zanechává posečenou trávu rozmělněnou na velmi malé kousky. Ty zůstanou ležet na trávníku, zetlejou a slouží pak jako přírodní hnojivo.

 

MŮŽU SE O ROBOLINHO ZRANIT?

Ne, už proto, že Robolinho pracuje sám. Kromě toho se několik senzorů stará o Vaši bezpečnost: Senzor nárazu rozpozná objekty v terénu a dá Robolinhu pokyn k otočení, senzor zdvihu a překlopení zaručí okamžité zastavení nožů. Na krytu sekačky je umístěn druhý hlavní vypínač. Robolinho disponuje certifikátem TÜV a označením GS (zajištění ochrany zdraví a bezpečnosti).